OFYR Pizza Oven 85

Kód: OA-PO-85
9 990 Kč 8 256,20 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Možnosti doručení

Univerzální pizza pec pro modely OFYR 85, s nástavcem Plate Extension Set XL i pro modely OFYR XL a OFYR Trailer

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pečení je v dnešní době velmi populární způsob venkovního vaření, a to nejen u dětí. Díky přírodnímu ohni z tvrdého dřeva se grilovací ohniště OFYR hodí k přípravě delikatesní pizzy jako žádné jiné.

Pec OFYR Pizza Oven je kompletní sada, která se skládá z nožiček výšky 11 cm, do kterých se vsadí litinová plotna, na její hladkou stranu se umístí kámen na pizzu a na to se usadí dvojitý ocelového klobouk, jehož vnější plášť se otáčí kolem vnitřního a tím se pec jednoduše otevírá a uzavírá pece. V sadě je také stylová lopata na vkládání pizzy.

Litinová plotna má po obvodu otvory, kterými do pece cirkuluje horký vzduch z ohniště OFYR, a umožňuje tak rychlé pečení pizzy. Otáčením držátka na vnějším plášti pece lze pec plynule otevírat a uzavírat. Čím větší je otvor, tím více vzduchu cirkuluje a tím více tepla vzniká. K otáčení držátkem je třeba používat žáruvzdorné rukavice, jako jsou například rukavice OFYR Gloves Brown nebo OFYR Gloves Black, protože držátko je velmi horké.

Pec na pizzu lze samozřejmě používat i jako běžnou troubu. V takovém případě doporučujeme vyjmout pizza kámen a použít běžné pekáče, plechy či hrnce vhodné do trouby, například naši sadu litinových hrnců OFYR Cast Iron Casserole Set 21-26.

Po sejmutí klobouků a pizza kamene můžete využít nožičky a plotnu jako rozšíření vaší stávající plotny. Plotna je ze silné litiny, má po obvodu otvory a z jedné strany je hladká, z druhé vroubkovaná.

Pec na pizzu OFYR Pizza Oven je k dispozici pro obě velikosti grilovacího ohniště OFYR 85 i 100, samotná pec je stejně velká v obou verzích, liší se pouze v provedení stojanu s nožičkami.

    • V peci na pizzu se peče podle citu (anebo laserového teploměru). Pec není vybavena teploměrem, teplota bude různá a závisí na prostředí, druhu a množství dřeva a na otevření pece.
    • Pec na pizzu se nejlépe ohřívá teplem, které stoupá po stranách ohniště. Dosáhnete tak nejlepšího rozložení tepla. Rozděláte-li velký oheň pouze uprostřed ohniště, pec se velmi ohřeje, zejména uprostřed.
    • Pro pečení doporučujeme vytvořit nejdříve oheň s většími plameny a poté, co získáte vrstvu sálavých uhlíků, oheň rozhrnout a v rukavicích OFYR Gloves umístit pizza pec. Po dosažení teploty nad 300 °C (nejlépe změříte laserovým teploměrem) můžete vesele péct. 
  • Za běžných podmínek se vaše pizza upeče během 3-5 minut.

Doplňkové parametry

Kategorie: OFYR Příslušenství
Vyberte model OFYR: OFYR 85
? Typ produktu: Příslušenství OFYR
? Vnější průměr plotny: 85 cm
Značky a skupiny: OFYR

Edita a Honza z Oh My Chef pro nás vyzkoušeli novou OFYR pizza pec

OFYR Pizza Oven

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX